Pogoń Trzebiesza - strona nieoficjalna

• ! ! ! od Trzebieszy do Opola płynie piosnka ta wesoła, czy staruszek czy małolat, każdy śpiewa Pogoń gola ! ! !
  •
Strona klubowa
Herb

Logowanie

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Czas spotkania: 90 min.

Udana Pogoń za Wandalinem, wiatr przetrzymany..

Dzisiejszy mecz zapowiadał się pasjonująco. Ostatni sparing między naszymi drużynami zakończył się zwycięstwem Wandali. Z pewnością chcieli oni powtórzyć ten wyczyn. My przystąpiliśmy do tego meczu w optymalnym składzie i najprawdopodobniej najszerszej ławce rezerwowych i pierwszy raz od długiego czasu Hermanowicz miał wielu graczy do dyspozycji.

Niestety pogoda nie była zbyt łaskawa w dzisiejszym dniu i w mojej opinii wypaczyła widowisko, gdyż przy takim wietrze nie można było normalnie grać. Mocny wiatr wygrał obie połowy tego spotkania. Pierwszą dla Wandalina, a drugą dla nas. Dla przybliżenia warunków dla nieobecnych – w pierwszej połowie grając pod wiatr piłka wprowadzona z piątki nie mogła dolecieć do połowy boiska, z wiatrem w drugiej połowie niemalże dolatywała do drugiej bramki.

Mecz zaczął się dla nas fatalnie. Wiedzieliśmy, że gramy pod wiatr i należy tą część gry przetrzymać i w drugiej rozprawić się z rywalem. Niestety już w pierwszych minutach popełnialiśmy błędy w obronie i w konsekwencji w dziecinny sposób straciliśmy bramkę. Jakby tego jeszcze było mało to Wandale próbowali iść za ciosem. Kilka razy zostali nieprzepisowo zatrzymywani przez naszych obrońców co wpłynęło na nerwową atmosferę na boisku. W końcu wzięliśmy się za siebie i zaczęli grać. Ale jak przeprowadzić składną akcję pod wiatr. Było ciężko, ale zaczęliśmy coraz częściej gościć pod polem karnym rywala. W czasie jednej z naszych akcji w polu karnym bramkarz rywali zahaczył Krystiana Kusia, a sędzia wskazał na wapno. Rzut karny wykorzystał jak zawsze Adamczyk Łukasz. Mamy 1:1 i nie jest złe. Między czasie na placu gry pojawił się Makijewski Sebastian i Szafran Łukasz. Zastąpili oni Pawła Kozaka i Materka Adama. Gra toczyła się dalej pod dyktando wiatru i rywale dość często gościli pod naszym polem karnym. Jednak nasza obrona i bramkarz dawali rade i rozbijali ataki Wandali. Niefortunne zagranie ręką w naszym polu karnym i kolejny rzut karny. Jedenastkę wykorzystali rywale i mamy 2:1. Drugi raz musimy odrabiać straty. Do połowy jednak nie udało się i wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa. Lekkie tyły bo przegrywamy, ale takiego optymizmu jaki nas napełniał dawno nie było. Po 15 minutach przerwy to Wandale musieli mierzyć się nie tylko z nami, ale i wiatrem. Od początku siedliśmy na rywala i zaczęli odrabiać straty. Po kwadransie gry było już 3:2 na naszą korzyść. Najpierw błąd obrońcy wykorzystał Adamczyk Marcin przytomnie technicznym strzałem wyrównując wynik spotkania. Po chwili ten sam zawodnik podwyższył z rzutu wolnego - precyzyjnym strzałem obok źle ustawionego muru znalazł drogę do siatki rywala. Parę minut później sędzia zweryfikował liczbę zawodników na polu gry. Za nie sportowe zachowanie odesłał jednego z Wandali na trybuny, pokazał również drugi żółty kartonik dla Krystiana Kusia. Stan obu drużyn pozostał taki sam. W dalszej części gry wielokrotnie gościliśmy pod bramką rywali. Oni odpowiedzieli wydaje się jedną sytuacją, która mogła uratowac im choćby 1pkt. W sytuacji sam na sam znalazł się jeden z Wandali, ale górą był Kwietniewski Mikołaj. Kapitalnie wyczuł intencje strzelca i popisał się piękną paradą, przy dobitce również był górą. Wielki szacun dla niego-kolejny raz widzimy, że problem bramkarza Pogoni już nie dotyczy. Hermanowicz widząc, że rywal opada z sił skorzystał z szerokiej ławki rezerwowych. Za Cisłaka Dawida i Jóźwiaka Marcina pojawili się Adamczuk Marcin i Brzoza Mateusz. Wandale w końcówce meczu postawili wszystko na jedną kartę przesuwając Kamila Gawroszka do przodu. Za tą decyzję zostali skarceni. Najpierw Wawer Piotr podwyższył na 4:2 pewnym strzałem po zamieszaniu w polu karnym. Po chwili po wyrzucie z autu przez Szafrana Łukasza wynik na 5:2 ustanowił Adamczyk Marcin zdobywając on trzeciego gola w meczu.

Mimo złego początku udało nam się odnieść kolejne zwycięstwo nad ekipą Wandalina. Pierwszy komplet punktów w tej rundzie. Ważne zwycięstwo, które miejmy nadzieje zapoczątkuje dobrą passę naszego zespołu.

Dziś wrażenie robiła nasza ławka. Panowie oby tak zawsze, a będzie tylko lepiej. Zacznie się rywalizacja o pierwszy skład co może jedynie pozytywnie wpłynąć na wyniki Pogoni.